Nasi psychologowie, psychoterapeuci i wykładowcy

Rafał Pawlik – Doświadczony psycholog pracujący od wielu lat w Rabce-Zdroju, prowadzi własną praktykę oraz pracuje w szpitalu. Absolwent psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył studia podyplomowe z zakresu badań psychologicznych kierowców. Absolwent Kursu Umiejętności Psychologicznych „BAZA”. Uczestnik Szkoły Counsellingu Gestalt. Aktywnie współpracuje zarówno z różnymi stowarzyszeniami jak i takimi instytucjami samorządu terytorialnego jak OPS i GOPS oraz OHP regularnie wspierając je swoim doświadczeniem szkoleniowym (ponad 1000 h przeprowadzonych szkoleń). Od kilku lat pracuje w Szpitalu Kardiologicznym w Rabce-Zdroju. Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywał również jako członek zespołu terapeutycznego oddziału psychosomatycznego w Rabce-Zdroju. Fascynują go ludzie i wszystko co ludzkie. Od zawsze zainteresowany humanizmem wybrał Gestalt ze względu na możliwości wspierania rozwoju do wolności i niezależności jakie oferuje ten kierunek terapeutyczny.

Mariola Zielińska – Absolwentka filologii romańskiej. Ukończyła Podyplomowe Studia Literacko – Artystyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, Krakowską Akademię Przedsiębiorczości, Szkołę dla Rodziców i Wychowawców, organizowaną w ramach Programu „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”, Trening Rozwoju Osobistego z elementami treningu interpersonalnego w konwencji metody Gestalt z elementami systemowego ustawienia rodzin wg metody Berta Hellingera w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie, Kurs Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania w Szkole Counsellingu Gestalt. Fascynuje ją drugi człowiek w całej swojej złożoności, ceni humanistyczne idee terapii. Uważa Gestalt za szczególne podejście terapeutyczne, którego celem jest poszerzenie świadomości i rozwój w kierunku autonomii.

Elżbieta Jurecka – absolwentka filologii romańskiej. Po kilkuletnim pobycie we Francji i Włoszech postanowiła oddać się nauczaniu języka francuskiego i włoskiego. I tak już od ponad 10 lat jest znanym lektorem tych języków głównie w powiecie suskim. Na stałe pracuje od 10 lat w dwóch placówkach akademickich Suchej Beskidzkiej: Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych i Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii. Udziela lekcji zarówno indywidualnych jak i grupowych w domach prywatnych oraz w szkołach językowych. Języki obce to jej pasja i narzędzie autentycznej komunikacji życiowej a nie używanie języka tylko na potrzeby sytuacji lekcyjnej. Ukończyła też studia podyplomowe z emisji głosu. Próbuje walczyć z powszechnym upadkiem kultury słowa i estetyką wypowiedzi w języku ojczystym, każąc każdemu sobie odpowiedzieć na pytanie ”Jak wyglądasz słowem?”. Prowadzi kursy głownie dla nauczycieli i trenuje przyszłych nauczycieli w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Suchej Beskidzkiej.

Anna Wolf – psycholog i terapeuta. Pracowała w GORD w Rabce-Zdroju oraz w Uzdrowisku Rabka S.A. Zafascynowana diagnozą psychologiczną oraz terapią i pomocą psychologiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Doświadczenie w pracy zdobywała na oddziałach dziecięcych oraz dorosłych. W ramach oddziału psychosomatycznego z sukcesami pracowała m. in. z osobami dotkniętymi nerwicą, depresją, psychozami oraz upośledzeniami. Współpracuje również z zespołami ds. orzekania o niepełnosprawności.